
W 2024 roku firma PHILO Anna Kociuga otrzymała dotację z Unii Europejskiej na projekt pt. „Wdrożenie zautomatyzowanej usługi wirtualnego manekina i stylisty w firmie Philo”
Celem projektu jest stworzenie wirtualnego stylisty/manekina 3D, który będzie wspomagał klientki i klientów w procesie zakupu w sklepie internetowym PHILO.
W ramach projektu firma planuje zamówić i kupić dedykowane oprogramowanie wirtualnego manekina i wirtualnego stylisty oraz zakupić oprogramowanie do projektowania odzieży, a także ploter i kapsułę do robienia zdjęć.
Grupą docelową są klientki i klienci sklepu internetowego PHILO oraz pracownicy firmy.
Efektem projektu będzie innowacja procesowa, która całkowicie odwróci proces produkcyjny firmy oraz sposób zamawiania ubrań w sklepie internetowym PHILO. Klientki i klienci sklepu internetowego będą mogli zamawiać przez Internet ubrania, które zostaną uszyte dla nich na miarę. Ubrania w sklepach internetowych są dostępne w standardowych „rozmiarówkach”, a klienci mogą jedynie skorzystać z opcji wprowadzenia drobnych przeróbek (np. skrócenie). Chcąc zlecić szycie ubrania na miarę zwykle trzeba udać się do krawca, który „weźmie” miarę, a następnie na podstawie wymiarów sylwetki uszyje ubranie. Natomiast firma Philo chce ten proces zautomatyzować.
Wartość projektu: 1 232 400,00 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 862 206,00 PLN
#FunduszeEuropejskie
W 2025 roku firma PHILO Anna Kociuga otrzymała dotację z Unii Europejskiej na projekt pt. „PhiloEco - wdrożenie innowacji i procesów ekologicznych w firmie PHILO”
Celem projektu jest wprowadzenie nowych dla firmy usług upcyclingu ubrań oraz nieużytych materiałów z poprzednich produkcji. Od kilku lat upcycling stał się jednym z ekologicznych trendów dostrzegalnych coraz bardziej wśród konsumentów na całym świecie i doczekał się nawet nazwy. Upcycling to szeroko pojęte przetwarzanie starych ubrań, które dzięki temu zyskują drugie życie i stają się produktem o wyższej wartości.
W ramach projektu planowany jest zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych m.in.:
- Linia do druku
- Hafciarka
- Drukarka do tekstyliów
- Pralnico - wirówka
- Suszarka
- Stół do prasowania
- Wytwornica pary
- Prasa termotransferowa półautomatyczna
- Myjka ultradźwiękowa
- Maszyna do łączenia bezszwowego
- Komputer stacjonarny z monitorem
- Oprogramowanie hafciarskie
- Maszyna do szycia renderka
- Dziurkarka
- Klejarka taśmowa
Grupą docelową są klientki i klienci sklepu internetowego PHILO oraz pracownicy firmy.
Efektem projektu będzie innowacja procesowa. Firma PHILO zajmuje się projektowaniem i seryjną produkcją nowej odzieży według własnych wzorów. W dotychczasowych procesach produkcyjnych były wykorzystywane wyłącznie nowe materiały nie wymagające prania ani czyszczenia czy też barwienia. Natomiast w ramach projektu firma zamierza skupować od klientów odzież używaną oraz tkaniny dobrej jakości, a następnie podawać je procesowi upcyclingu.
Efektem projektu będą też innowacje produktowe. Będą one efektem wdrożonej innowacji procesowej. Można tu wskazać zarówno innowacyjny na poziomie firmy produkt jak i innowacyjną usługę:
1)Odkupione od klientów ubrania, które po wyczyszczeniu, naprawieniu i przeróbkach modowych będą sprzedawane w sklepie internetowym PHILO (innowacyjny produkt).
2)Usługa odnowienia odzieży, tj. klient przynosi swoje ubrania, a firma PHILO czyści je ekologicznie, naprawia, dokonuje przeróbek modowych, a następnie oddaje klientowi odnowiony produkt, pobierając opłatę za usługę. (innowacyjna usługa)
Wartość projektu: 655 330,00 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 332 360,00 PLN
#FunduszeEuropejskie